Sağlıklı Yaşam için yapmamız gerekenler

Murat     11-02-14     HaberLer     Sağlıklı Yaşam için yapmamız gerekenler     40 Defa Okundu

sağlıklı-yaşamDeğerli arkadaşlarımız ve sevgili okurlarımız sağlıklı yaşamımızda neler yapmamız gerektiğini sizlere anlatmaya çalışacağız. Öncelikle şunu bilmemizde fayda vardır. Bazen sağşlıklı yaşadığımızı sansakta aslında sağlıksız besleniyoruz. Bunun bilincinde olmamız ve iyi araştırmamız gerekmektedir. İşte size bazı tavsiyelerimiz umarım sizlere yardımcı olabilmişizdir.
Mutfakta sıkça alüminyum kap kullanırız ve bu kaplar sağlık açısından zararlıdır bunu fazla bilmeyiz. Şöyle izah edecek olursak öncelikle alüminyum kaplar çabuk bozulurlar, bu yüzden de asitli maddeleri koymamak lazım bu kaplara. Mesela neleri koymayacağız. ( domates, sirke, limon, yoğurt ) bu ürünleri bu kapta muhafaza etmemek lazım.

Bir diğer hatırlatmamıza değinecek olursak bulaşıklarımızı genelde süngerler ile yıkıyoruz son zamanlar da bunun yerine eski kumaş bezlerle yıkarsak işimiz daha kolay olacaktır. Bu bezleri dörde katlayarak kenarlarını dikerek kendimize daha sağlam ve kullanışlı bez haline getirebiliriz. Hem kullanışlı hemde ideal bir bez elde etmiş oluruz.

Limon dan bahsetmiştik geçen ki konumuz da ve buruşmasına karşı önlem almıştık. Şimdi ise limon kabuklarını atmak yerine rendeleyerek saklamanızı öneririz. Bu kabukları pastalar da kekler de çörekler de kullanabilir. Bu sayede israfı da önlemiş oluruz. Ayrıca iki kaşık limon ve portakal kabuğu rendesi küçük bir kahve cezvesinde kaynatılarak içilecek olursa da hazımsızlığı ve bağışıklık sistemini güçlendirdiği de bilinmektedir.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?AmedSohbet.Com

Sohbet Odalarımız üzerinden ücretsiz olarak sohbet edebilirsiniz. İnsanların canı sıkıldığında yada kendinilerini yalnız hissetiğinde sohbet odalarımıza bağlanarak, eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2019 AmedSohbet.Com - Tüm hakları saklıdır.

Sohbet siteleri