Makyaj Bilgileri

Murat     01-10-16     Kadın     Makyaj Bilgileri     501 Defa Okundu

27238-makyaj-101-658x0-2Bir çok bayanlar Makyaj yapmasını bilmez ve genellikle araştırma içerisine girerler.
Nasıl makyaj yapılır,makyajla kusurlar nasıl kapatılır ve püf noktaları hakkında bilgi sahibi olmak isterler.
Makyaj hakkında temel bilgileri sizler için araştırdık.
Sohbetdevran.com adresinden detaylı bilgileri alabilirsiniz.
1.Fondöten
Fondöten, makyajının başlangıç aşaması ve pürüzsüz bir görünüm elde etmenin en iyi yollarından biridir. Hafif ve doğal bir görünüm elde etmek için makyaj süngeri ile uygulayabilirsin. Bu şekilde birkaç saniye içinde cildindeki kusurları gizleyebilirsin

Eğer cildin yağlıysa sıvı formüllü fondötenler yerine pudra formdakileri, kuruysa da pudra formüllü olanlardan kaçınıp sıvı formülleri kullanman gerekir.

2.Maskara
Düzgün uygulandığında her maskara ile derin bakışlar elde edebilirsin. Uygularken, maskara fırçasını üst kirpiklerinin diplerinden başlayıp uçlarına doğru, sağa ve sola doğru hafifçe oynatarak uyguladığında daha yoğun bir görünüm elde edebilirsin. Alt kirpiklerine de maskara fırçasını dikey şekilde tutarak uygulayabilirsin.

3.Kırmızı ruj
Klasik ve zamansız kırmızı ruj, makyajın olmazsa olmazlarındandır. Yüzünün daha aydınlık görünmesi için ve odak noktası olmak için idealdir! Eğer kırmızı ruj uygulamaya yeni başlayacaksan, mutlaka rujunla aynı tonda bir dudak kalemi edinmeni öneririz. Bu kalemle dikkatlice tüm dudaklarını çerçeveledikten sonra geriye kalan kısımları rujunla doldurarak kusursuz bir görünüm elde edebilirsin. Eğer yanlışlıkla taşırırsan, kulak pamuğuna birkaç damla makyaj temizleyici uygulayıp taşan kısmı silebilirsin.
4.Bronzer

Bronz bir görünüm elde etmek istediğin zamanlarda bronzer’lar sana yardımcı olabilirler! Her cilde sağlıklı bir renk katarak ışıltı verir ve derinlik sağlar. Allık uygulamadan önce bronzer’ını uygulamalısın. Yanakların ve elmacık kemiklerin gibi tepe noktalarına, çene çizgine uygulayabilirsin. Buna ”3” kuralı diyebiliriz. Şakaklarından başlayıp çene çizgine kadar ”3” rakamı çiz ve makyaj fırçanla harmanla. İşte bu kadar!

5.Kapatıcı
Kapatıcılar çok yönlü olmaları açısından makyajın olmazsa olmazlarından. Göz altındaki koyu halkaları, istenmeyen lekeleri hatta kılcal damar görünümünü bile gizleyebilir. Göz altlarına uygulayacaksan, koyu halkaların üzerine minik noktalar halinde uygulayıp nazikçe dağıtabilirsin. Bir lekeyi ya da sivilceyi gizlemek için ise fondöten uyguladıktan sonra sivilce olan bölgeye kapatıcı uygulayabilirsin.

6.Allık
Yanaklarına renk katmak için allıklar birebir! Allık uygulamanın iki farklı yolu vardır. İlk yolu, elmacık kemiklerinin altına yatay bir çizgi halinde uygulamak, ikinci yolu ise yanaklarının üst kısmına uygulamak. Ancak allık uygularken önemli olan hafif dokunuşlar yapmak çünkü fazla uyguladığında natürel bir görünüm yerine yapay bir görünüm elde etmiş olursun.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?AmedSohbet.Com

Sohbet Odalarımız üzerinden ücretsiz olarak sohbet edebilirsiniz. İnsanların canı sıkıldığında yada kendinilerini yalnız hissetiğinde sohbet odalarımıza bağlanarak, eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2019 AmedSohbet.Com - Tüm hakları saklıdır.

Sohbet siteleri